ÜCRETSİZ DANIŞIN 

LEKE TEDAVİLERİ

Lazer, teknolojik cihazlar ve mezoterapi yöntemleriyle uyguladığımız tedaviler sayesinde yüz ve vücudunuzda meydana gelen lekelerden nasıl kurtulacağınız hakkında bilgi alın!

 

LEKE TEDAVİLERİ

Lazer, teknolojik cihazlar ve mezoterapi yöntemleriyle uyguladığımız tedaviler sayesinde yüz ve vücudunuzda meydana gelen lekelerden nasıl kurtulacağınız hakkında bilgi alın!

Lekeler Neden Oluşur ? Nasıl Tedavi Edilir ?
Lekeler Neden Oluşur ? Nasıl Tedavi Edilir ?

Ciltte oluşan lekeler günümüzde kadın erkek pek çok birey için önemli bir sorundur.  Son yıllarda Ozon tabakasının  hasar görmesi ve bu hasarın gün geçtikçe artması bizleri uv ışınlarının zararlı etkilerine maruz bırakmıştır. Güneş dolayısıyla da ultraviyole ışınları lekelerin oluşmasında ya da koyulaşmasında en önemli etkenlerden bir tanesidir. İster güneş, ister genetik, yaşlanma, hamilelik ve hormon tedavisi, doğum kontrol hapları isterse yara, akne  gibienflamatuvar süreçlerin sonucu olarak oluşmuş olsun cilt lekelerinin çoğu dermatoloji uzman hekimi gözetiminde farklı tedavi alternatiflerine yönelerek başarı ile tedavi edilebilmektedir. Tedavi planlaması öncesinde lekenin kökenine inerek ve kişinin cilt rengi ,yapısı ve lekenin derinliği ve şiddeti  doğrultusunda en uygun  tedaviye karar vermekteyiz.  

OKUMAYA DEVAM EDİN

Lazerle Leke Tedavisi
Lazerle Leke Tedavisi

Çok çeşitli lazer türlerini ciltte bulunan farklı lekelerin tedavisinde kullanmaktayız . Güneşe bağlı oluşan lekeler, yaşlılık lekeleri, gebelik lekeleri , çiller, akne yara, yanık ameliyat izleri sonrası oluşan lekelerin çoğunu lazer ile tedavi edebilmekteyiz. Lazerle leke tedavisinde deride lekeye neden olan melanin pigmentine  etki eden kısa atımlı lazer sistemleri veya cildi soyarak yenileyen lazer sistemleri kullanabiliyoruz. Leke tedavisinde QSW NDyag 1064 v 532 nm, ERbYag ve Erglass lazer sistemleri uygulamaktayız. Uygulayacağımız lazer türünü lekenin türünü, derinliğini, tonunu, nedenini ve kişinin deri yapısı ile tonunu belirlediğimiz dermatolojik muayene sonucu belirleriz. Lekede lazer  tedavis  dermatoloji uzman hekimi kontrolünde uygulandığında  güvenli bir uygulamadır.

BİZE ULAŞIN

Mezoterapi İle Leke Tedavisi
Mezoterapi İle Leke Tedavisi

Leke mezoterapisi, bir takım etken maddelerin lekeli deri alanına son derece  ince iğneler yardımı ile  enjekte ettiğimiz uygulamadır. Leke giderici maddeler lekenin içine direk verilerek etkinliklerini arttırmış oluruz. Air jet cihazı aracılığıyla yada dermapen gibi yöntemlerle iğnesiz olarak da mezoterapi uygulaması yapabilmekteyiz. Leke mezoterapisinde en sık uyguldığımız etken maddeler, ,arbutin,  vitamin C, multivitamin kokteylleri, traneksamik asit, alfa lipoik asit, azeleik asit,glutatyon hyaluronik asit, ve doku yapılandırıcılarıdır. Leke mezoterapisini, haftada veya iki haftada bir sıklıkla ve 4-6 seans olarak planlarız.İkinci seanstan itibaren lekede gözle görülür açılma izleyebiliyoruz. Leke mezoterapisi, diğer l leke tedavilerinden kimyasal peeling , enzim peelingleri ile, renk açma özelliği olan kremler ve karışım ilaçlar ile  lazer uygulamaları uygun aralıklarla planlamak koşulu ile kombine edilebiliyoruz.

BİZE ULAŞIN

Kimyasal Peeling İle Leke Tedavisi
Kimyasal Peeling İle Leke Tedavisi

Uyguladığımız peeling ürünleri,deride  pigment üreten hücreler olan melanositleri baskılayarak, kolajen sentezini arttırarak ve hücre yenilenmesini sağlayarak leke tedavisinde etkin olurlar. Seans aralıkları peeling türüne göre  7 ila 20 gün arasında belirleriz. Seans sayısı ise lekenin derinliği ve cildin hasssiyetine göre  2 ila 6 seans arasında değişebiliyor. İşlem sırasında hafif bir yanma ve batma hissi meydana gelir. Bunu azaltmak amacıyla  lokal soğutma uygularız. İşlemden sonra uyguladığımız rahatlatıcı kremler ve kapatıcı özellikli güneş kremleri ile  rahatlıkla günlük yaşama devam edilebilir. Düzenli uygulanan seanslar sonucunda pigment düzensizlikleri giderilebilir. Sivilce izleri tedavi edilebilir. Ancak kimyasal peeling ile çoğunlukla yüzeysel lekeleri tedavi edebilirken derin lekelerde kombinasyon tedavilerin bir basamağı olarak kullanırız.  

DOKTORUNUZA BAŞVURUN

section bg
" YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLAR "
ÖNCESİ SONRASI
Öncesi Sonrası Resimlerini İncelemek İstiyorsanız Formu Doldurun Öncesi Sonrası Resimlerini E-Posta Adresinize Gönderelim.
FORMU DOLDURUN
UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

Formu doldurun, yaşadığınız estetik kaygılar hakkında doktorlarımızın görüşlerini alın.

HEMEN BAŞVURUN HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50 HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50
Diğer Tedaviler Kategorisine Geri Dön