ÜCRETSİZ DANIŞIN 

KILCAL DAMAR VE VARİS TEDAVİSİ

Kılcal damar ve varis sorunlarınızdan teknolojik lazer cihazlarla nasıl kurtulacağınız hakkında bilgi alın!

 

KILCAL DAMAR VE VARİS TEDAVİSİ

Kılcal damar ve varis sorunlarınızdan teknolojik lazer cihazlarla nasıl kurtulacağınız hakkında bilgi alın!

Kılcal Damar ve Varis Şikayetleri
Kılcal Damar ve Varis Şikayetleri

Yüz bölgesinde, kılcal damar şikayetleri 0,1-1 mm çaplı ince damarların artışı şeklinde ortaya çıkabilir. Hassas cildi olan bireylerde veya Rozasea hastalığında yüzdeki  yaygın kılcal damar çatlamaları, deri yüzeyine yakın, genişlemiş damarların görünür olması durumudur ve  en sık  yanaklarlar, burun kenarları ve çene de izlenir. Doğumla oluşan damarsal kırmızı lekeler(PWS) ; yüz bölgesindeki örümcek ağı şeklindeki damarsal oluşumlar(spiderangıoma) ; damar benleri(cherryangioma) ; hemangiomlar; bacakta ayak bileğinden uyluk mesafesine kadar herhangi bir yerde bulunabilen varisler lazer ile tedavi edebildiğimiz damarsal yapılardır.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Nasıl Tedavi Ediyoruz ?
Nasıl Tedavi Ediyoruz ?

Kılcal damar, damar beni ve varis tedavisini kliniğimizde long pulse Nd-YAG Lazer kullanarak tedavi etmekteyiz. Kılcal damar bölgesi lazer ışını ile taranır. Bir kaç geçiş yapılması gerekebilir. Uygulama sırasında yanma batma hissi  olsa da çoğu hasta tarafından iyi tolere edilir.Yüz bölgesinde yapılan uygulama  yaklaşık 10 dakika sürmektedir ve en fazla 3 seansta tedavi tamamlanmaktadır. Bacak bölgesinde yapılan tedavi ise damarların  yaygınlığına ve yoğunluğuna göre zaman almakta ve en fazla  30-40 dk sürmektedir.

BİZE ULAŞIN

Tedavi Sonrası Süreç
Tedavi Sonrası Süreç

Uygulama alanında 1. günde kızarıklık, morumtrak-gri renk izlenebilir ya da lezyon tamamen kaybolmuş olabilir. Örümcek damarlanma da bir kaç gün içinde kabuklanma oluşur. 7-14 gün içinde kabuk atılarak yerini pembe taze deriye bırakır Lezyon tamamen kaybolmamışsa 2 seans gerekir. Kılcal damarlar için ayda bir olmak üzere 3- seans gerekebilir. Uygulama sonrası epitelizanya dasteroidli krem kullanılabilir. Hastalarımıza mutlaka işlem sonrası süreçte güneşten korunmalarını öneriyoruz. Uygulama tedaviye yöneliktir. Tedavi edilen bölgede  damarsal lezyonun  nüksetme riski çok düşüktür.

DOKTORUNUZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

Formu doldurun, yaşadığınız estetik kaygılar hakkında doktorlarımızın görüşlerini alın.

HEMEN BAŞVURUN HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50 HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50
Diğer Tedaviler Kategorisine Geri Dön