ÜCRETSİZ DANIŞIN 

CHOI (KALEM) TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

Choi (saç ekimi kalemi) tekniği ile iğne içine yerleştirilen greftin direkt ekimi yapıldığı bu yöntem ile saçlarınızı kestirmeden yeni saçlarınıza nasıl kavuşacağınız hakkında bilgi alın.

 

CHOI (KALEM) TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

Choi (saç ekimi kalemi) tekniği ile iğne içine yerleştirilen greftin direkt ekimi yapıldığı bu yöntem ile saçlarınızı kestirmeden yeni saçlarınıza nasıl kavuşacağınız hakkında bilgi alın.

CHOI Kalem Tekniği (DHI Tekniği) Nedir ?
CHOI Kalem Tekniği (DHI Tekniği) Nedir ?

Choi implanter yada kalem yöntemi , ülkemizde sık kullanılan ismi ile DHI ( Direct Hair Implantation) yöntemi aslında saç ekimi konusunda aynı tekniği ifade etmekte olup, kişinin uygunluğuna bağlı olarak traşsız yapılabilen saç ekimi olarak bilenmektedir. Choi kalem tekniği saç ekimine yeni bir boyut kazandırmak için üretilen ve saç ekimleri kadar özellikle kaş ve sakal ekimlerinin yapılışını kolaylaştıran kalem tarzında bir yapıyla üretilmiş özel bir cihazdır. DHI tekniği, donör bölgeden saç alımı aşaması FUE tekniği ile aynı olup FUE'den farklı ekim aşaması içermesi nedeniyle saç ekiminde ayrı bir teknik olarak kabul edilmektedir. DHI tekniği basitçe saç alımı ve saç ekimi aşamalarının ikisinin birden bir anda gerçekleştiği yöntem olarak anlatılabilir.

OKUMAYA DEVAM EDİN

CHOI Kalem Tekniği Ağrılı Bir Yöntem Midir ?
CHOI Kalem Tekniği Ağrılı Bir Yöntem Midir ?

Anestezi uzmanımız tarafından uygulanan, kişiye özel olarak ayarlanabilen ve etkisi buna göre ölçeklendirilebilen sedatif ilaçlarla, kişinin tüm refleksleri korunarak, derinliği kontrollü olarak ayarlanan bir çeşit uyku hali olan sedasyon uygulaması ile saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemleri dahi hissedilmemekte olup böylece CHOI Kalem Tekniği ile saç ekimi sıfır ağrılı olarak yapılabilmektedir. Sedasyon küçük çocuklarda dahi kullanılabilecek seviyede güvenlidir fakat yine de sedasyon istemeyen hastalarımız için sedasyon uygulanmadan da saç ekimi yapılabilmektedir, bu noktada tercih tamamen sizlere aittir.

BİZE ULAŞIN

CHOI Kalem Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?
CHOI Kalem Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Choi Kalemi Tekniği ile yapılan bir saç ekiminde donör bölgeden alınan saç fölikülleri Choi kaleminin içine birer birer yerleştirilir ve her bir saç kökü yerleştirildikten sonra saç ekimi uzmanına ekim için verilir. İkinci aşamada donör bölgeden toplanan saç folikülleri saç ekimi uzmanı tarafından en uygun açı olan 40-45 derecelik açılarla ekim olan kişinin önceki saçların gösterdiği yöne uygun olarak iğnenin itme özelliği ile ekilir. Kişinin saç kökü ve kalınlık yapısına göre Choi kalemlerinin uçları farklı ölçülerde olabilir. Bir saç ekimi operasyonunda 2 ila 6 arasında Choi kalemi ve beraberinde ortalama 15-16 choi ucu kullanılır.

NASIL YAPILIR? İZLEYİN

section bg
" ONLINE MUAYENE "
UZMAN GÖRÜŞÜ ALIN
Zahmetsizce Uzman Görüşü Almak İçin Resimlerinizi Çekin Bize Gönderin, Uzmanımızın Fikrini Alın.
HEMEN MUAYENE OLUN
Choi Kalem Tekniğinin Avantajları Nelerdir ?
Choi Kalem Tekniğinin Avantajları Nelerdir ?

Choi Kalem Tekniğinin FUE yöntemine göre çeşitli avantajları ve dezavantajları vardır. Choi Kalem Tekniğinin avantajlarından bahsedecek olursak ;
1- Saç köklerinin doku dışında kalış süresini çok daha kısa olduğu için ekimin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.
2- Donör bölgeden alınan saç köklerinin sağ kalma oranı daha yüksektir.
3- Donör bölge alanı daha az olacağından kanama riski daha düşüktür.
4- Saç ekimi sonrası iyileşme süresi daha kısadır, böylece hasta kısa sürede günlük hayatına daha kısa sürede dönebilir.
5- Bu yöntem traşsız saç ekimi daha uygundur.

FİYAT SORUN

section bg
" YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLAR "
ÖNCESİ SONRASI
Öncesi Sonrası Resimlerini İncelemek İstiyorsanız Formu Doldurun Öncesi Sonrası Resimlerini E-Posta Adresinize Gönderelim.
FORMU DOLDURUN
Choi Kalem Tekniğinin Dezavantajları Nelerdir ?
Choi Kalem Tekniğinin Dezavantajları Nelerdir ?

Choi Kalem Tekniğinin dezavantajlarından bashedecek olursak, FUE yöntemine nazaran dezavantaj olarak bahsedebileceğimiz unsurlar ise şunlardır ;
1- Bu tekniği iyi bir şekilde kullanıp uzmanlaşmak için gerek doktor gerek ekibinin çok uzun bir eğitim sürecinden geçmeleri gerekmektedir.
2- Diğer saç ekim metotlarıyla kıyaslandığında kullanılan kalemler ve uçlardan dolayı daha masraflı dolayısıyla daha pahalı bir yöntem olduğundan bahsedilebilir.
3- Ekim işlemini yapacak kişinin dikkatli ve yüksek kondisyonda olması gerekmektedir.
4- Saçlı bir alana ekim yapılması ekim alanının çok dar olması demektir ve ekimi yapan kişi yeterli deneyime sahip değilse bu dar alanda çalışırken Choi uçları ile diğer saç köklerine zarar verilebilir.

BİZE ULAŞIN

Herkes Choi Kalem Tekniği İle Saç Ekimine Uygun Mudur?
Herkes Choi Kalem Tekniği İle Saç Ekimine Uygun Mudur?

İlk kez Kore'de uygulanan bu teknik için uzmanlar ilk başlarda zor bir teknik olduğunu ve herkes için uygun olmayacağını düşünselerde , sonrasında yapılan çalışmalarda sadece Asyalılara özgü düz, kalın saçlı kişilerde değil, daha genel saç tiplerine uygun olacak şekilde implanter kalemlerin üretilmesiyle saç ekiminin ihtiyaç duyan herkes için artık çok daha güvenli bir şekilde Choi Kalem Tekniği ile de yapılabileceği kanısı yerleşmiştir. Günümüzde saç kaybına uğramış kişiler için Choi Kalem Tekniği ile yapılan saç ekiminde etkili, öngörülebilir ve en önemlisi doğal görünümlü sonuçlar elde edilebilmektedir.

DOKTORUNUZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

Formu doldurun, yaşadığınız estetik kaygılar hakkında doktorlarımızın görüşlerini alın.

HEMEN BAŞVURUN HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50 HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50
HİZMETLERİMİZ

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

2000’li yıllar ile birlikte uygulanmaya başlayan FUE (Follicular Unit Extraction) saç ekimi yönteminin saç ekimi operasyonlarına nasıl köklü bir takım değişiklikler getirdiğini ve saç ekiminde oldukça başarılı alınmasını sağladığı hakkında bilgi alın.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Sakal ve bıyık eksikliğini görünüm açısından sorun olmaktan çıkarıyoruz. Sakal bıyık eksikliği orunundan nasıl kurtulabileceğiniz ve bu durumun yüz mizacında nasıl önemli değişiklikler yapabileceği hakkında bilgi alın.

DAHA FAZLA BİLGİ

P.R.P. SAÇ TEDAVİSİ

Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve daha dolgun daha hacimli görünmesini istiyorsanız P.R.P. ile saçlarınızın nasıl güçleneceği hakkında bilgi alın!

SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız bu yazıyı inceleyerek güncel saç ekimi fiyatlarımız ve saç ekimi fiyatlarının nasıl belirlendiği hakkında bilgi alın!

SAÇ EKİMİ SONUÇLARI

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, saç ekimi sonrası süreçte meydana gelebilecek değişimler ve ortaya çıkması muhtemel sonuçlar hakkında bilgi alın.

Saç Ekimi Kategorisine Geri Dön