ÜCRETSİZ DANIŞIN 

ÇATLAK TEDAVİSİ

Lazer , AWT (Akustik Dalga Terapisi), altın iğne ve mikro iğneleme yöntemleriyle çatlak tedavisi hakkında bilgi alın.

 

ÇATLAK TEDAVİSİ

Lazer , AWT (Akustik Dalga Terapisi), altın iğne ve mikro iğneleme yöntemleriyle çatlak tedavisi hakkında bilgi alın.

Vücutta Çatlaklar Neden Oluşur ?
Vücutta Çatlaklar Neden Oluşur ?

Bayanların en büyük sorunlarından birisi olan çatlaklar, genellikle hızlı kilo alıp verme, doğum gibi cildin aşırı gerilmesi ile ve hormonal değişikliklerin yol açtığı kolajen yapının zayıflaması sonucu ciltteki elastik bantların yırtılması sonucu oluşmaktadır. Çatlaklar vücudun tüm bölgelerinde görülebilir. Fakat en sık yağ miktarının fazla olduğu vücut alanlarında kendini gösterir. En yaygın karın, göğüsler, üst kollar, sırt, baldırlar, kalçalarda karşımıza çıkar. Kadınlarda daha sıktır. Kadınların % 75-90’ında hamilelikleri sırasında bir miktar deri çatlağı oluşmaktadır.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Çatlak Tedavisi İçin Önerilen Yöntemler
Çatlak Tedavisi İçin Önerilen Yöntemler

Çatlaklar hayati risk oluşturmayan ve vücut fonksiyonlarını etkilemeyen deri lezyonlarıdır. Bununla beraber hastalar tarafından kabul edilebilirlikleri azdır. Çatlaklardan kaynaklı oluşan bu can sıkıcı görüntüden dolayı kişiler aynaya bakmaktan kaçınır ama yaz ayları geldiğinde aynalardan kaçmak yetmez ve bu soruna çözüm aranmaya başlanır. Çatlak tedavisinde pek çok yöntem uygulanabilmektedir. Bunlardan başlıca tavsiye ettiğimiz yöntemler; Dermapen - Mikroiğneleme, Lazer uygulamaları ve Altın İğne Radyofrekans uygulamasıdır.

SORUN CEVAPLAYALIM

Mikro İğneleme İle Çatlak Tedavisi
Mikro İğneleme İle Çatlak Tedavisi

Çatlak tedavisinde günümüzde en sık tercih edilen yöntemler dermapen (mikro iğneleme) ve fraksiyonel lazer uygulamalarıdır. Dermapen tedavisinde, milimetrik iğneler yardımıyla ciltte mikrokanal açılır. İşlem sırasında cilde sürülen çeşitli vitaminler, büyüme faktörleri, peptid ve kök hücre ekstreleri açılan bu mikrokanallardan geçerek cilt altına ulaşır. Her bir iğne ucunun ciltte yarattığı uyarı ve uygulanan solüsyonlar sayesinde doku yenilenmesi ve kollajen üretimi sağlanmaya çalışılır. Tüm cilt tiplerine, her mevsimde yapılabilen bu yöntem 2-3 hafta aralıklarla 6-10 kez tekrarlanabilir.

BİZE ULAŞIN

Lazer İle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır ?
Lazer İle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Cilt çatlaklarının tedavisinde en yeni ve etkili yöntemlerden biri olan fraksiyonel lazer tedavisidir. Öncelikle doku bütünlüğünün bozulduğu bölgelerde Fotona Nd-yag Lazer ile biomodülasyon yapılıp daha sonra Er-yag lazer ile çatlak alanlarında mikroskopik travma alanları oluşturulur ve bu alanlarda yeni kollajen -cilt oluşumu sağlanır . Uygulanan tüm bu yöntemlerle oldukça yüz güldürücü yanıtlar alınmaktadır.

NASIL YAPILIR? İZLEYİN

Altın İğne İle Çatlak Tedavisi
Altın İğne İle Çatlak Tedavisi

Çatlak tedavilerinde özellikle altın iğne Radyofrekans oldukça tercih edilmektedir. Çatlaklarda bir çeşit iz olduğu için cilt ve cilt altı yırtıklarının tedavisinde fraksiyonel radyofrekans oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.Altın iğne radyofrekans tedavisi çatlaklarda 3-4 hafta aralıklarla en az 3 seans yapılmaktadır.

FİYAT SORUN

section bg
" YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLAR "
ÖNCESİ SONRASI
Öncesi Sonrası Resimlerini İncelemek İstiyorsanız Formu Doldurun Öncesi Sonrası Resimlerini E-Posta Adresinize Gönderelim.
FORMU DOLDURUN
UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

Formu doldurun, yaşadığınız estetik kaygılar hakkında doktorlarımızın görüşlerini alın.

HEMEN BAŞVURUN HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50 HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50
Vücut Şekillendirme Kategorisine Geri Dön