ÜCRETSİZ DANIŞIN 

BOTOKS (BOTULİNUM TOKSİN) UYGULAMALARI

Botoks uygulamalarıyla kırışıklıklardan nasıl kurtulacağınız hakkında bilgi alın.

 

BOTOKS (BOTULİNUM TOKSİN) UYGULAMALARI

Botoks uygulamalarıyla kırışıklıklardan nasıl kurtulacağınız hakkında bilgi alın.

Botoks Nedir ? Ne İşe Yarar ?
Botoks Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Botoks halk arasında yılan zehiri olarak tabir edilir fakat bunun gerçekle bir alakası yoktur. Doğru bilinen ama aslında yanlış bir şehir efsanesidir. Botoks, uygulandığı bölgedeki kasların rahatlamasını ve belli bir süre için cildin gerginleşmesini sağlayan ilacın ticari ismi ve ‘’Botulunium Toksin’’den elde edilen bir bakteri toksinidir.  Medikal estetik denince ilk akla gelen yöntemlerden biri olan botoks, ciltteki yaşlanma belirtileri, mimik çizgileri ve kırışıklıklardan kurtulmak için tercih edilen en etkili ve kolay yöntemdir.  

OKUMAYA DEVAM EDİN

Botoks Hangi Amaçlarla Kullanılabilir ?
Botoks Hangi Amaçlarla Kullanılabilir ?

Kırışıklıklar, aynı ifadenin binlerce kez tekrarlanması nedeniyle cilde kazınılmış olan çizgilerdir. Kırışıklıklara “ifade-mimik çizgileri” veya şekilleri nedeniyle “kaz ayakları” da denir. Kırışıklıkların nedeni cilt altındaki kasların uzun süreli kasılmalarıdır. Botoks uygulamasıyla, göz kenarında oluşmuş olan kazayağı kırışıklıklarına, zamanla düşen kaşlara, alın bölgesi kırışıklarına, üst dudak kırışıklıklarına, boyun bölgesi kırışıklıklarına, terlemeyi önlemek amaçlı koltuk altına, el ve ayaklara da uygulanmaktadır.

NASIL YAPILIR? İZLEYİN

Botoks Nasıl Etki Eder ?
Botoks Nasıl Etki Eder ?

Botoks, uygulandığı bölgedeki kasların rahatlamasını ve belli bir süre için cildin gerginleşmesini sağlayan ilacın ticari ismi ve ‘’Botulunium Toksin’’den elde edilen bir bakteri toksinidir. Sadece uygulandığı kas düzeyinde etki gösterir, uygulama bölgesinin dışında etkileri bulunmaz. Uygulama yapılan bölgedeki kasların hareket etmesini engelleyerek, mimikleri kısıtlayabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilir.

FİYAT SORUN

section bg
" YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLAR "
ÖNCESİ SONRASI
Öncesi Sonrası Resimlerini İncelemek İstiyorsanız Formu Doldurun Öncesi Sonrası Resimlerini E-Posta Adresinize Gönderelim.
FORMU DOLDURUN
Botoksla Aşırı Terleme Tedavisi
Botoksla Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terleme kozmetik bir sorun olmaktan ziyade, bir sağlık sorunu olarak değerlendirilmektedir. Aşırı terlemeyi engellemek için birçok yöntem denense de, fazla başarı elde edilememektedir. Botoks uygulaması ise, ter bezlerinde aşırı terlemeye yol açan lifleri bloke ederek, sorunu azaltmak veya durdurmak konusunda etkili olmaktadır. Etkisi 6 ile 12 ay arasında sürmektedir. Botoks Nasıl Uygulanır ? Uygulama önceki anestezik krem ile uygulama bölgesi uyuşturulur. Çok ince uçlu özel bir iğne yardımı ile birkaç noktadan kas içine Botoks enjekte edilir. Yaklaşık 10-15 dakika sürer. Uygulama esnasında hastayı rahatsız eden bir ağrı şikayeti oluşmaz. Uygulamanın etkisi 3-4 gün sonra görmeye başlanır ve 15. günde maksimum seviyeye ulaşır. Etki süresi ortalama 4 aydır, 6. ayda ise tamamen ortadan kalkar ve uygulama bölgesi eski haline döner. Terlemeyi önleyici amaçlı kullanıldığında ise etki süresi daha uzundur.

BİZE ULAŞIN

section bg
" ONLINE MUAYENE "
UZMAN GÖRÜŞÜ ALIN
Zahmetsizce Uzman Görüşü Almak İçin Resimlerinizi Çekin Bize Gönderin, Uzmanımızın Fikrini Alın.
HEMEN MUAYENE OLUN
Botoks'un Yan Etkisi Var Mı ?
Botoks'un Yan Etkisi Var Mı ?

Botoks tedavisinin sağlığı etkileyecek olumsuz bir yan etkisi yoktur. Estetik amaçlı olarak çok az miktarlarda kullanıldığı için, doğru uygulama sonrasında istenmeyen bir etki görülmez, şişme, morarma ya da kızarıklık olmaz. Nadiren uygulamadan sonra geçici baş ağrısı görülebilir. Bu konuda eğitim almış ve deneyimli bir uzman tarafından yapıldığında riski yoktur. Migren ağrılarına iyi geldiği de sıkça alınan geri dönüşlerden biridir. Uygulama sonrası 4 saat süreyle hastanın özellikle de yüz üstü yatması ve başını eğerek bir işle ilgilenmesi istenmez. Aynı gün solaryum, cilt bakımı, kuaför, havuz, spor tavsiye edilmez.

DOKTORUNUZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

Formu doldurun, yaşadığınız estetik kaygılar hakkında doktorlarımızın görüşlerini alın.

HEMEN BAŞVURUN HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50 HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50
Ameliyatsiz Estetik Kategorisine Geri Dön