ÜCRETSİZ DANIŞIN 

AKNE VE AKNE İZİ TEDAVİSİ

Lazer, mikro iğneleme ve dolgu uygulamalarıyla akne izlerini nasıl tedavi ettiğimiz hakkında bilgi alın.

 

AKNE VE AKNE İZİ TEDAVİSİ

Lazer, mikro iğneleme ve dolgu uygulamalarıyla akne izlerini nasıl tedavi ettiğimiz hakkında bilgi alın.

Akne ve Akne İzi Nedir ?
Akne ve Akne İzi Nedir ?

Akne, halk arasındaki ismiyle ‘sivilce’, sıklıkla ergenlikte görülen , ciltteki yağ bezlerinin iltihaplanmasıyla, fazla sebum üretimi sonucunda gözeneklerin kapanması ve bir bakterinin (P. Acnes) kendine ortam bulması nedeniyle ortaya çıkıyor. Akne sık görülen bir sorundur,neredeyse her 10 kişiden 8’inde hayatının bir döneminde bulunur.Akne ayrıca kişinin yüz gibi gözle görünür bölgesinde yarattığı izler nedeniyle kozmetik sorun oluşturabilir ve kişide özgüven kaybına ve hatta psikolojik sorunlara yol açabilir. Yüz dışında boyun, göğüs, sırt, omuz ve üst kollarda da lezyon oluşturabilmektedir. Şiddetli  akneli olgularda özellikle de deri altında  nodüler ve kistik yapılar oluştuğunda akne iyileştikten sonra dahi deri yüzeyi ve deri altı tabakada hasar bırakır. Ciltte  çukurluklar ve düzensiz görünüm meydana gelir. Bu duruma akne skarları(akne izleri) adını vermekteyiz. Akne skarı tedavisi için günümüzün estetik  teknolojik imkanları önümüze alternatifler sunmaktadır.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Lazerle Akne İzi Tedavisi
Lazerle Akne İzi Tedavisi

Akne izi tedavisinde en etkili tedavi yönteminden biri eryag fraksiyonel lazerdir. Bu lazer sisteminde, lazer ışını deriye noktasal odaklar halinde yayılır ve cilt yüzeyinin yeniden epitelizasyonunu ve cilt altında ise  yeni kollajen oluşumu ile güçlenme ve yenilenme sağlanır. Ciltteki bu yenilenme süreci hem çukurlaşma ve  düzensizlikleri,  leke ve izleri azaltır, hem de cildin kalitesini artırarak daha sıkı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Eskiden yada yeni oluşmuş tüm akne skarlarına, ergen, yetişkin yada ileri yaştaki tüm hastalarımızın akne skarı tedavilerinde başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Seans aralıkları ortalama bir aydır. Akne  izinin derinliğine  ve  yaygınlığına bağlı olarak ortalama 2-6 seans arasında uygulama yapmaktayız.

NASIL YAPILIR? İZLEYİN

Dermapen (Mikro İğneleme) İle Akne İzi Tedavisi
Dermapen (Mikro İğneleme) İle Akne İzi Tedavisi

Dermapen (mikro iğneleme) tedavisi olarak isimlendirilen tedavide ucunda çok sayıda paslanmaz çelikten oluşan ince iğnelerin olduğu  kalem şeklinde özel bir cihaz kullanmaktayız. Bu cihaz ile cilt tipi ve problemin boyutuna göre önceden belirlediğimiz uzunluktaki iğne uçları ve   belirlediğimiz hızda ve titreşimde ki  mekanik hareketler ile küçük delikler oluşturmaktayız. Cilt üzerinde oluşan bu küçük oluklar ile ciltte yara  iyileşme mekanizması uyarılır ve önemli büyüme faktörleri ortama salınır. Ortama çekilen onarıcı hücreler ve büyüme faktörleri  cilt hasarını tamir eder  ve bu sayede akne izleri gözle görünür şekilde tedavi edilir. Sivilce izi tedavisinde dermapen uygulaması 2-4 hafta aralıklarla toplan 4-8 seans planlamaktayız. Dermapen cihaz uygulamasını gerekli hallerde  mezoterapi ya da PRP tedavileri ile kombine edebilmekte ve başarı oranını arttırabilmekteyiz.

BİZE ULAŞIN

Dolgu Uygulaması İle Akne İzi Tedavisi
Dolgu Uygulaması İle Akne İzi Tedavisi

Cilt altındaki  akne bağlı hacim kaybının tedavisinde tak başına yada fraksiyonel lazere kombine olarak uyguladığız diğer yöntem dolgu uygulamasıdır. Dolgumateryali ; hyaluronik asit ya da yağ dolgusu olabilir. Dolguyu son derece ince iğnelerle ve yeni nesil teknolojik cihazlar yardımıyla artık iğnesiz olarak uygulayabilmekteyiz.  Dolgu ile hem hacim kaybı takviye edilirken hem de cilt yüzeyindeki düzensizlikler tedavi edilebilir.

DOKTORUNUZA BAŞVURUN

section bg
" YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLAR "
ÖNCESİ SONRASI
Öncesi Sonrası Resimlerini İncelemek İstiyorsanız Formu Doldurun Öncesi Sonrası Resimlerini E-Posta Adresinize Gönderelim.
FORMU DOLDURUN
UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

UZMANLARIMIZA BAŞVURUN

Formu doldurun, yaşadığınız estetik kaygılar hakkında doktorlarımızın görüşlerini alın.

HEMEN BAŞVURUN HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50 HEMEN ARAYIN 0(324) 323 17 50
Diğer Tedaviler Kategorisine Geri Dön