Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Soğuk Lipoliz

blank

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz, merak edilen güzellik merkezleri tarafından %100 garantili bir şekilde uygulanan en kaliteli zayıflatma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde birkaç seans üzerinden fazla yağlarınızdan pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz. Çünkü soğuk lipolizler en güvenilir zayıflatma uygulamaları arasında yer alıyor.

Yöntemin birçok avantajları söz konusudur. Özellikle uzman bir zayıflatma merkezinden alındığında ortalama olarak 60 dakika içerisinde fazla yağlarınıza veda edebilirsiniz. Bu bağlamda soğuk lipoliz fazla kiloları olan her yaştan kadın ve erkekler tarafından tercih ediliyor.

Uygulamanın sağladığı en büyük avantajları arasında cerrahi işlem olmamasıdır. Yani yöntem sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulmak adına bıçak altına yatmanıza gerek yoktur. Bu nedenle uygulama bireylerin tereddüt etmeden başvurmasını sağlar.

Soğuk Lipoliz Hakkında Merak Edilenler

Yüksek teknolojili inceltme yöntemi olan soğuk lipoliz bu nedenle en çok tercih edilen zayıflatma uygulamasıdır. Doğrudan soğuk Cry Lipo adındaki özel bir zayıflatma cihazı üzerinden uygulanan bu tedavi seçeneği sayesinde bölgesel anlamda incelme sağlanabiliyor.

Bu nedenle uygulama Sağlık Bakanlığı tarafından da güvenilirliği onaylanmıştır. Soğuk lipolizler profesyonel anlamda uygulandığından herhangi bir yan etkisi yoktur.

Bu bağlamda yöntem 81 ilimiz üzerinden de yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Yöntemden dileyen herkes güvenli bir şekilde faydalanabiliyor. Bu bağlamda soğuk lipolizler en etkili olan inceltme uygulamasıdır.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

2022 yılında en çok tavsiye edilen zayıflatma uygulaması olan soğuk lipoliz uygulanışı zayıflatma merkezleri arasında farklılık gösterir. Bu nedenle uygulamanın en hızlı uygulandığı profesyonel zayıflatma merkezi tercih edilmesi yerinde olacaktır. Yöntem fazla yağların yoğunluğuna göre birkaç seans üzerinden uygulanabiliyor.

Uygulama 2 büyük vakumlu başlık ve 1 küçük vakumlu başlık olmak üzere toplamda 3 adet vakumlu başlıktan meydana geliyor. Küçük vakumlu başlık kısmı kol veya daha dar vücut alanlarında uygulanabiliyor.

Diğer vakumlu başlık ise karın ve göbek bölgesi gibi daha geniş vücut kısımlarında uygulanıyor. Dolaysıyla her bir basen kısmına bir vakumun yerleştirilerek uygulamanın gerçekleştirildiğini vurgulayabiliyoruz.

1.Aşama Bölge Belirleme

1.aşama bölge belirleme önemlidir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken püf nokta ise, en uygun vakumun tercih edilmesidir.

Bu yönde soğuk lipoliz uygulamasını gerçekleştiren zayıflatma merkezinin kalite de önem arz eder.

Uygulamanın amatör bir zayıflatma merkezinden alınması sizlerin mağdur kalmasına neden olabiliyor. 1.aşama bölge belirlendikten sonrasında işlem birkaç dakika içerisinde gerçekleştiriliyor.

2.Aşama Pedlerin Yerleştirilmesi

Uygulamada dikkat edilmesi gereken ikinci aşama ise pedlerin özenli bir şekilde yerleştirilmesidir. Bu yönde soğuk lipoliz yapan uzmanların özenle hareket etmesi gerekiyor.

Pedler doğrudan fazla yağların yer aldığı vücut bölgesine yerleştiriliyor. Bu işlem bölgenin durumuna ve zayıflatma merkezinin kalitesine göre birkaç dakika içerisinde gerçekleştiriliyor. Pedlerin yerleştirilmesinden sonrasında bölgesel incelme seansları başlatılıyor.

Uygulama doğruda bu alanda gerekli eğitimleri almış olan güzellik merkezlerince %100 risksiz bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu nedenle soğuk lipolizler konusunda endişe etmenize gerek yoktur.

3.Aşama Başlıkların Yerleştirilmesi

Uygulama birçok farklı aşamalar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu aşamalardan biri de 3.aşama olarak soğuk lipoliz başlıkların yerleştirilmesidir.

Bu başlıklar doğrudan söz konusu zayıflatma cihazına özenle yerleştiriliyor.

Bu işlemde birkaç dakika sürebiliyor. Hemen akabinde ilgili bölgede cihaz uygulamasına geçiliyor.

4.Aşama İşleme Başlama

Ve son aşama olarak da işleme geçiliyor. Bu aşama başarılı bir şekilde tamamlandığında artık fazla yağlarınızdan kurtulmuş oluyorsunuz.

Böylece yeni güne fit bir bedenle giriş sağlıyoruz. Dolaysıyla soğuk lipoliz uygulamasının diğer zayıflatma uygulamalarında olduğu gibi karmaşık düzenekler sunmadığını vurgulayabiliriz.

Bu uygulama son derece şeffaf bir şekilde gerçekleştiriliyor. Üstelik de işlemler sırasında sizlerin acı veya ağrı hissetmesi söz konusu değildir. Çünkü soğuk lipolizler tamamen yan etkisiz olduğundan herkes tarafından öneriliyor.

5.Aşama Bekleme Süresi

5.aşamada ise fazla yağlarınızın tamamen erimesini bekleyebilirsiniz. Birçok bireylerde soğuk lipolizler aşamaları sağlıklı bir şekilde uygulanıyor.

Uygulamanın sağladığı en büyük avantajlar arasında ise bekleme süresinin oldukça kısa olmasıdır. Bu bağlamda bu süreç içerisinde sadece 5 ila 10 dakika bekleyebilirsiniz.

Uygulamanın tüm aşamaları tamamlandığında bir sonraki günde iş ve sosyal hayatınıza sağlıklı bir biçimde devam edebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Uygulamanın süresi genellikle 10 ila 20 dakika aralığında değişebiliyor. Fakat soğuk lipolizci tedavisinde sürecin kısa olması açısından tedavi öncesinde de bazı hazırlıkların yapılmasında fayda vardır. İlk olarak kullanılan ilaçlar konusunda ilgili zayıflatma merkezi bilgilendirilmelidir.

Tedavi öncesinde en az 8 saat kaliteli uyku alımına özen gösterilmelidir. Soğuk lipolizlerin seansları yağların büyüklüğüne göre farklılık gösterebiliyor. Bu uygulama süresi bazı bireylerde birkaç dakika sürebiliyorken, bazı bireylerde maksimum 3 saate kadar ulaşabiliyor.

Bunun haricinde soğuk lipolizlerin tedavi süresince hafif düzeyde ilgili bölgede uyuşma meydana gelebiliyor. Bu durum genellikle etkisini 5 ila 10 dakika içerisinde kendiliğinden kaybediyor.

Bir Seans Kaç Dakika Sürer?

Uygulamada en çok merak edilen ayrıntılar arasında tek seansın kaç dakika sürebildiğidir. Bu ayrıntı zayıflama merkezinde uygulanan yönteme göre farklı olabiliyor. Fakat soğuk lipolizlerde genel olarak bir seans sadece 5 dakika sürebiliyor.

Bu nedenle bireylerin zaman kaybı yaşaması söz konusu değildir. Uygulamanın sunduğu birçok artılar söz konusudur.

Bunlar arasında hızlı bir şekilde etki gösterdiğinden bireyler 24 saat sonrasında sosyal hayatına devam edebiliyor.

Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulamanın en büyük avantajları arasında kısa süreler içerisinde etkisini göstermesidir. Bu tedavi seçeneğini kurumsal kimlikli bir zayıflatma merkezinden aldığınızda uygulamanın etkisini ortalama olarak 2 ila 4 haftalık zaman dilimde görebilirsiniz.

Tam anlamıyla sonuç elde etmek için de ortalama olarak 180 gün beklemeniz gerekiyor. Bu süreçler ayrıca bireylerin yaşam biçimlerine göre de farklılık gösterebiliyor. Örneğin, tedavi sonrasında da hareketsiz yaşam tarzına devam edildiğinde sürecin daha da uzaması mümkündür.

Daha da önemlisi uygulamayla birlikte atılan yağların yeniden alınması söz konusudur. Bu nedenle tedavi sonrasında da hareketsiz yaşam tarzından ve fazla kiloya neden olabilecek tüm gıda türlerinden uzak durulmalıdır.

Soğuk Lipolizin Yan Etkisi Var Mıdır?

Uygulamanın bilinen herhangi yan etkisi yoktur. Fakat soğuk lipolizler tamamen yan etkisiz değildir. Her zayıflatma uygulamalarında olduğu gibi bu tedavi uygulamasında da hafif düzeyde bazı yan etkiler görülebiliyor. Fakat bu yan etkiler bireyleri rahatsız edecek düzeyde değildir.

Etkisini genellikle tedaviden birkaç dakika sonrasında kendiliğinden kaybediyor. Uygulamada nadiren de olsa görülen yan etkiler arasında ilgili bölgede hafif düzeyde kızarıklık, ödem ve morluk meydana gelmesidir.

Bunun haricinde soğuk lipolizlerde ciddi anlamda yan etkiler söz konusu değildir.

Sık Sorulan Sorular

Tek Seansta Kaç Bölgeye Lipoliz Yapabilirim?

Uygulamada tek seansta doğrudan 2-3 bölge üzerinden kolayca lipoliz yaptırabilirsiniz. Fakat bunu yaptırmamanız daha uygundur. Tek seansın sadece tek beden bölgesinden uygulanması daha mantıklı ve daha kısa süreler içerisinde sonuç almanızı sağlar. İlgili zayıflatma merkezi tarafından da ayrıca bu yönde bilgilendirileceksiniz.

Tam Sonuca Ulaşmak İçin Kaç Seans Yaptırmalıyım?

Lipolizlerde tam sonuca erişmek açısından yağlarınızın tamamen eritilmesi gerekiyor. Bu bakımdan en düşük 3 seans üzerinden uygulamadan faydalanabilirsiniz. İşlemden sonrasında da zayıflatma merkezi tarafından sunulan uyarıları harfiyen yerine getirmeniz önerilir.

Aynı Bölgeye Yeniden İşlem Yapılabilir Mi?

Evet, lipolizi diğer zayıflatma tedavilerinden ayıran özelliklerden biri de, aynı beden bölgesine yeniden seans uygulanabilmesidir. Bu nedenle uygun görülmesi durumunda aynı bölgede de yeniden işlem yaptırabilirsiniz. Bu durum genellikle fazla kiloların olduğu bölgede uygulanabiliyor. Ya da seansların yetersiz kalması durumunda gerçekleştiriliyor.

Etkili Bir Uygulama Mı?

Zayıflamak isteyenler en etkili uygulamayı tercih etmek isterler. Bu yönde detaylı olarak araştırmalar yapabiliyorlar. Dolaysıyla bu bağlamda soğuk lipolizlerin de oldukça etkili uygulama olduğunu vurgulayabiliriz. Bu yöntem en etkin şekilde nüfus ettiğinden fazla yağlarınızın nasıl yok olduğunu fark etmeyeceksiniz.

Soğuk Lipoliz ile Verilen Bölgesel Yağlar Geri Gelir Mi?

Bu durum yukarıda da belirttiğimiz gibi sizlerin tedavi sonrasında da yaşam biçiminizle ilgilidir. Tedaviden sonrasında da yağlı besinler tüketmeniz ve spor yapmamanız doğal olarak atmış olduğunuz yağların yeniden geri gelmesine neden olacaktır.

Bu nedenle genel sağlığınızı da korumak adına mutlaka uygulama sonrasında da günlük düzenli sporlar yapmalısınız.

Acı ve Ağrı Oluyor Mu?

Soğuk lipolizlerde minimum düzeyde acı ve ağrı görülebiliyor. Fakat bu uygulamadaki yan etkiler diğer zayıflama uygulamalarındaki yan etkiler gibi sizlerin yaşam kalitesini düşürmez. Bu nedenle en uygun zayıflama uygulaması diyebiliriz.

Lipoliz İşlem Yapılan Bölge İşlem Sonrası Hissi Nasıl Olur?

Lipoliz işlem yapılan bölge işlem sonrası hissi sizlerde şiddetli ağrı meydana getirmez. Bu tedavi sonrasında da kaliteli beslenme ve uyku alabilirsiniz. Lipoliz uygulamaları sizlerin daha pozitif bir yaşam elde etmenizi sağlar.

Seans Sonrası Spor veya Fiziksel Aktivite Yapabilir Miyim?

Evet, seans sonrasında da günlük spor ve diğer aktivitelerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Çünkü lipoliz uygulamaları aktiviteleriniz açısından engel teşkil etmez.

Lipoliz İşlemi Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

Tüm zayıflatma uygulamalarında sonuçların kalıcı olması mümkün değildir. Çünkü atılan yağların yenide geri alınması mümkündür. Bu durum tedavi yöntemleriyle ilgili değildir.

Tamamen bireylerle ilgilidir. Bu nedenle lipoliz işlemlerinde de sonuçların kalıcı olması söz konusu değildir. Tedaviden birkaç sene sonrasında yeniden yağlar alınabiliyor. Bu tip durumlarda işlemden yeniden faydalanılabilir.

Soğuk Lipoliz Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Hayır, soğuk lipolizler ciddi anlamda ağrılı uygulamalar değildir. Tam aksine sizlerin hayatına negatiflik oluşturmaz. Bu yüzden soğuk lipolizler diğer tedavi uygulamalarına nazaran daha hızlı bir şekilde yan etkileri geçer. Uygulamadan hafta içi 5 gün boyunca faydalanabilirsiniz.

Zayıflatma merkezi hafta sonları kapalı olduğundan hafta sonunda randevu almanız mümkün değildir. Soğuk lipolizler sadece ülkemizde değil Avrupa genelinden de yoğun olarak uygulanır.

Bu uygulama üzerinden bireyler daha zayıf bir beden yapısı elde ediyor. Bu bağlamda ise sosyal ve iş hayatında daha başarılı olunabiliyor.

Çünkü fazla yağlar bireylerin her yönden verimsiz kalmasına neden oluyor. Soğuk lipoliz doğrudan fazla yağlar sonucunda düşen özgüvenin yeniden pekişmesini sağlar. Bu doğrultuda sizler de fazla yağlara sahipseniz zayıflatma merkezinden bu işlem için erkenden randevu alabilirsiniz.

Soğuk Lipolizin İşlem Etkisi Ne Kadar Sürer?

Soğuk sistemli olan lipolizci uygulamasının işlem etkisi ise merak edilen ayrıntıdır. Bu uygulamanın bireylere sunduğu en büyük avantajlar arasında işlem etkisinin kısa süreli olmasıdır. Yöntemin etkisi genellikle 1-3 seans sonrasında hissedilebiliyor.

Soğuk Lipoliz Ne Zaman Sonuç Alırım?

Soğuk lipolizlerde işlem sonucunuzu ortalama olarak 14 gün ila 28 gün aralığında alabilirsiniz. Fakat bu zaman dilimi boyunca sabırlı olmanız tavsiye edilir.

Bu uygulamadan maksimum sonuç elde etmek açısından ortalama olarak 6 ay beklemeniz gerekir. Soğuk lipolizlerde sonuç elde etmek için en iyi zayıflatma merkezine başvurmanız fayda sağlayacaktır.

Soğuk Lipoliz Güvenilir Mi?

Yöntemden faydalanmak isteyenler uygulamanın güvenilir olup olmadığını merak ediyor. Bu yöntemin güvenilir olduğu geçmişten günümüze dek gerçekleştirilen binlerce seans üzerinden ispat edilmiştir. Bu nedenle sizlerde güvenle bu tedaviye başvurabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Fiyatları 2022

2022 yılında uygulamanın fiyatları her bütçeye hitap eder. Zayıflatma uygulamalarının fiyatları genellikle her yıl düzenli olarak güncellenir. Zayıflatma merkezleri bu işlemi yapmasının ana nedeni sizlerin daha düşük fiyattan zayıflatılmasını tercih etmesidir.

Bu bağlamda uygulamanın 2022 güncel fiyatını firma sitesinden takip edebilirsiniz. Soğuk lipoliz fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.