Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi

Saç Ekimi, saçlarında dökülme olması durumunda uygulanan saç ekimi yöntemidir. İğnesiz lokal anestezi ile ağrısız, yüksek başarı oranıyla yaptığımız saç ekimi uygulamaları sayesinde kaybettiğiniz saçlarınızı yeniden kazanabilirsiniz. Konusunda uzman ekibimizin yaptığı ağrısız, teknoloji desteğiyle mümkün olan en yüksek yoğunlukta saç ekimi hakkında bilgi alın.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç ekim, 20 yaş üstü erkeklere ve kadınlara uygulanabilir. Tüm tıbbi operasyonlar gibi saç ekiminde de kişi için bu uygulamaya gerek olup olmadığının, kişinin uygulamaya uygunluğunun ve uygulanabilecek yöntemin tespiti için hekim muayenesi şarttır.

Kimi hastalarda öncesinde ek tedavi gerekirken, kimi hastalarda saç ekimine gerek duyulmadan çözüm getirilebilir.

Ayrıca kişinin saç yapısı, saçların büyüme durumu ve dökülme özellikleri, ailedeki bireylerin hikayeleri, nakil alınacak bölgedeki saçların durumu, kişinin yaşı ve sağlık durumu gibi tüm etkenler uzman tarafından değerlendirilerek saç ekiminin uygulanıp uygulanmayacağına, uygulanacaksa nasıl bir protokolle uygulanacağına karar verir verilir.

Neden Saç Ekimi

Saç ekim, saç kaybına uğramış kişi için, saçlarını en doğal yollarla ve kalıcı olarak kazanmanın yoludur. Dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları ekileceğinden ve ekilecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölge olduğundan, saç ekim operasyonları, kişiye kendi saçlarını hiç dökülmemiş gibi ve kalıcı olarak kazandırmaktadır.

Saç ekim operasyonları öncesinde bu sorunu gidermek için birçok yöntem denenmiştir.

Halen çeşitli saç problemlerinde saç kökünü güçlendirecek ve saçların sağlıklı olmasını sağlayacak tedaviler uygulanmaktadır. Ancak dökülmüş saçlar için birçok vakada kalıcı çözüm saç ekimidir.

Saç Ekim Nasıl Yapılır?

Polikliniğimizde saç ekimini genellikle FUE tekniği ile yapmatayız. 2002’de ilk kez uygulanan FUE yöntemi günümüzde tüm dünyada saç ekiminde tercih edilen tedavi yöntemidir.

Lokal anestezi altında, kesi ve dikiş gerektirmeyen dolayısı ile yara izi de bırakmayan bu yöntem, hastaların bu konulardaki tedirginliklerinden arınmalarını sağlamıştır.

Ekimde amaç, doğal görünümü sağlayacak şekilde, kişinin kendi sağlıklı saçlarını dökülme, seyrelme yaşanan bölgeye nakil etmektir. İşlemin detaylarını Fue Ekimi sayfamızda bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.