Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi Sonuçları

Saç Ekimi Sonuçları hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.  Saç ekimi sonuçları sonrası süreç ve ortaya çıkması muhtemel sonuçlar hakkında bilgi alın.

Saç Ekimi Sonrası Süreç Hakkında

Saç ekimi sonuçlarının kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır. Saç ekimi yaptıran kişinin yaşı, cinsiyeti, saç tipi, kayıp oranı ve kaybın devam edip etmediği gibi faktörler uzmanlar tarafından iyice incelenip kişiye saç ekimi sonrası süreçte nasıl bir yol ortaya çıkacağı hakkında özel bilgilendirme yapılmalıdır.

Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Saç ekimi yaptırmayı düşünenler doğal olarak bu işlemden ne zaman sonuç alabileceğini merak eder. Bunda en önemli etken ekim yaptıran kişinin bir an evvel yeni görüntüsüne kavuşma isteğidir.

Ekilen saçların çıkma süresi kişiden kişiye değişebileceği için bu konuda net bir zaman söylemek doğru değildir.

Ancak saç ekimi yaptıran kişilerde kesin sonucun görülmesi yaklaşık olarak 10-12 ay sürmektedir. Bu süreç saç yapısına ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Saç Ekimi Sonrası Sürecin Aşamaları

Saç ekiminden sonra ilk iki hafta ekim yapılan alanda ufak yaralar kabuk bağlayarak iyileşir. Bu dönemde ekilen saç kökleri yeni yerlerine tutunur ve uyum sağlar. Öncelikle meyadana gelen şok dökülme sonrası ekilen saçlar normal büyüme döngüsüne girer ve her ay 1-2 cm kadar uzarlar. Saç ekimi süreç genel olarak 3 aşamada gerçekleşir:

1- Saçların tutma süreci
2- Saçların aniden dökülme süreci
3- Saçların büyüme süreci

Saç Ekiminden Beklenen Sonuçlar

Saç ekimi yaptırmayı düşünen biri öncelikle bilmelidir ki saç ekimi hemen sonuç veren bir operasyon değildir. Saç ekiminde istenilen sonuca varmak yaklaşık bir seneyi bulur. Süreç bir sene süreceği için, bu süreçte ekilen saçlara özen göstermeniz gerekmektedir.

Bir senenin sonunda istenilen yoğunlukta saçlara sahip olunmadığı takdirde ikinci ya da üçüncü kez saç ekimi yapılabilmektedir. Ekim sonucunda istediğiniz saçlara sahip olamamanızın nedeni sadece operasyonun başarısız olması değil, ayın zamanda greftlerin kalitesiz olmasından da kaynaklanıyor olabilir.

Bu nedenle ikinci bir ekim yaptırmaktan ya da saç köklerinin vitaminler ile güçlendirilmesi işlemini yaptırmaktan kaçınmamanız gerekmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç Ekimi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.