Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

blank

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, sadece kadınlar tarafından tercih edilen estetik bir uygulamadır. Cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle dudak dolgu yaptırmanız sizlerin acı veya ağrı hissetmenize neden olmaz. Bu nedenle dudak dolguları en ağrısız ve konforlu olan işlemdir.

Bu uygulama dudakların genel görüntüsüne göre her iki dudak üzerinden uygulanabildiği gibi tek dudak üzerinden de uygulanabiliyor.

Bu yönde güzellik uzmanınız sizleri detaylı olarak bilgilendirecektir. Dudak dolgusu en şık estetik uygulamadır. Bu uygulamanın en büyük özelliklerinden biri de yumuşak ve kaliteli dudak silikonları kullanılmasıdır.

Bu kapsamda işlem sırasında ve sonrasında dudaklarınızda herhangi ağrılar görülmez. Kullanılan dudak silikonlarının ise son derece kaliteli olduğunu vurgulayabiliriz. Bu bakımdan dudak dolgusu genellikle uzun seneler boyunca yüksek performans sunar. Bu doğrultuda yeniden dolgu yaptırmanız için aradan uzun seneler geçmesi gerekiyor.

Dolgunun Önemi Nedir?

Kadınların başvurduğu en etkili güzellik uygulamaları arasında kuşkusuz ki dudak dolguları yer alır. Birçok özellikleri olan dudak dolgusu bu yönde profesyonel güzellik merkezleri tarafından da tavsiye ediliyor.

Bu tedavi seçeneği üzerinden çeşitli nedenler sonucunda incelmiş olan dudaklar estetikli bir şekilde kalınlaştırılabiliyor. Bu bakımdan üst ve alt dudağın kusursuz olarak kalınlaştırılması açısından garantili uygulama olarak dudak dolguları tavsiye edilir.

Dudak dolgularının birçok avantajları da söz konusudur. Hızlı bir şekilde etkin olması sebebiyle bireyler işlemden bir sonraki günde sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.

Dudak dolgu yaptıranlar bu işlemden son derece memnun kaldığının altını çiziyor. Bu tedavi uygulaması özellikle kurumsal kimlikli güzellik merkezince uygulanıyor. Bu doğrultuda sizler de kalıcı dudak dolgularında ilgili güzellik firmasını güvenle tercih edebilirsiniz.

İş ve sosyal hayatımızda en çok dikkat çeken vücut bölgelerimiz arasında yüz kısmı yer alır. Bu bölgede dudaklarımızın anormal bir biçimde ince olması bizlerde özgüven düşüklüğüne neden olabiliyor. Bu nedenle de bu tip durumlarda yüksek özgüven elde etmek açısından dudak dolguları yaptırmanız daha mantıklı oluyor.

Dudak Dolgusu Ne Amaçla Yapılır?

Dudak dolguları genel olarak ince dudakların daha kalın olması amacıyla uygulanabilir. Çünkü dudak dolgusu dudaklar için uygulanabilir. Dudakların ince olması bireylerde depresyon belirtilerine dahi neden olabilir.

Bu durum bireylerde hızlı bir şekilde ruhsal çöküşe yol açabiliyor. Dudak incelmesine maruz kalan kadınların birçoğunda iş ve sosyal aktivitelere karşı isteksizlik meydana geldiği tespit edilmiştir. Bu nedenle dudak incelmesi bilinenin aksine bazı durumlarda ciddi bir sorun haline gelebiliyor.

Dudak dolguları bu yönde hayat kurtarıcı olabiliyor. Bu yöntem geçmiş yıllarda daha çok modern Avrupa ülkelerinde uygulanıyordu. Fakat bugün artık 81 ilimiz üzerinden de yoğun anlamda tercih ediliyor. Uygulamanın en büyük artılarından biri de, her yaştan kadınlara uygun olmasıdır. Çünkü kullanılan dudak dolguları kadınlarda rahatsızlık meydana getirmez.

Hangi Durumlarda Dudak Dolgusu Uygulanır?

Birçok durumlar karşısında dudak dolguları uygulanabilir. Örneğin, dudakların sarkması veya ince olması durumunda dudak dolgu işlemleri uygulanabiliyor. Dudak dolgularında yüksek teknolojili tedavi cihazları da tercih ediliyor.

Dolgularınız doğrudan söz konusu cihazlar üzerinden dudak içerisine özenli bir şekilde yerleştiriliyor. Bu nedenle diğer estetik uygulamalarında olduğu gibi dudak dolgularında da bugün yepyeni tedavi teknikleri geliştirilmiştir.

Uygulama öncesinde ise detaylı olarak hazırlık yapılmasına genel olarak gerek yoktur. Sadece çok ince dudaklar söz konusu olduğunda tedavi öncesinde 6 saatlik kaliteli uyku alınması yeterlidir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

Merak edilen ayrıntılar arasında dudak dolgularının kimler uygulanmayacağıdır. Bu uygulama özellikle dolgu maddelerine karşı alerjik türünden reaksiyonlar gösteren kadınlara uygulanması tavsiye edilmez. Çünkü dolgular her ne kadar doğal bir içeriğe sahip olsa da, bazı cilt tipleri bu tip dolgular karşısında alerjik reaksiyon gösterebiliyor. Bu durum cildin alerjik kalmasına neden olabilir.

Bu nedenle doktorunuzun da uygun görmemesi durumunda bu tip durumlar karşısında dudaklarınıza dolgu yaptırmamamız daha mantıklıdır. Bunun haricinde yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet, gebelik ve çocuk emzirme dönemlerinde de dudak dolguları yaptırılması uygun değildir. Bu etkenler haricinde dilediğiniz sürede dudaklarınıza dolgu yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgularının sayılamayacak düzeyde çok avantajları söz konusudur. Bu uygulama doğrudan sizlerin daha mutlu olmasını sağlar. Çünkü dudak dolgu işlemi sonrasında kendinizi ruhsal yönden daha huzurlu hissedeceksiniz. Bu uygulamanın avantajlarından biri de, uygun fiyatlar üzerinden gerçekleştirilmesidir. Dudak dolguları birçok güzellik merkezleri tarafından en uygun fiyattan sunuluyor. Böylece dolgu yaptırırken ayrıca ekonomik yönden de tasarruf sağlayabilirsiniz.

Dudak dolgularının en büyük avantajlarından biri de, etkisi kalıcı olmasa bile uzun süreli olmasıdır. Özellikle tedavi sonrasındaki dönemlerde de güzellik uzmanınızın talimatlarına uymanız durumunda dolgunuzun uzun yıllar boyunca kalitesini sürdürebileceğini bilmelisiniz. Bu nedenle dudak dolguları sizlerin yıllarca yeniden ek masraf yapmanızı engeller.

Dudak Dolgusu Öncesi

Dudak dolgularının öncesinde dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. Tedavi öncesinde mutlaka kullanılan ilaçlara mümkünse işlem bitinceye dek ara verilmelidir. Akabinde herhangi bir hastalık olması durumunda da ilgili doktordan onay alınmadan dudak dolguları yaptırılmamalıdır.

Uygulamadan önce sigara ve kafeinden uzak durulmalıdır. Çünkü diğer estetik uygulamalarında olduğu gibi dudak dolgularında da sigara ve yüksek kafeine bağlı olarak başarısız neticeler elde edilebiliyor. Bunların haricinde uygulama öncesinde dikkat edilmesi gerekenler yoktur.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Dudak dolguları sonrasında da dikkat edilecek bazı noktalar mevcuttur. İşlemden en az 5 gün boyuna dudaklarla mümkün mertebede temas kurulmamalıdır. Bunun haricinde dudak yıkanması bu süreçler boyunca gerçekleştirilmemelidir.

Dudak dolgularından sonrasında en az 7 gün boyunca yüzüstü yatış pozisyonlarından uzak durulmalıdır. Dudak dolgularından sonrasında en önemli nokta, işlemin yenide başa dönmemesine gayret edilmelidir.

Bu durum tamamen bireylerin tutumlarıyla ilgilidir. Bireyler işlemden sonrasında dudaklarda sarkmaya neden olan tüm olumsuzluklardan uzak durması işlemin daha uzun süreli yapılmamasını sağlar. Dudak dolgularında başarılı olunması açısından bireylerin gerekli sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir.

Sık Sorulan Sorular

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Bu uygulamanın tamamen kalıcı olması söz konusu değildir. Bu kriter sadece dudak dolgu açısından değil uygulanan tüm estetik işlemlerinde geçerlidir. Fakat dudak dolguları genel olarak kalıcılık süreçleri oldukça uzundur.

Bu uygulama süreçleri bireylerin genetik yapısı ve yaşam tarzına göre ortalama olarak 5 yıl diyebiliriz. Bu sürecin bu denli uzun olması elbette ki bireylerin avantajlı kalması demektir. Estetik uygulamalarında dikkat edilen ayrıntılar arasında kalıcılık durumu yer alıyor.

Bugün en kaliteli estetik uygulaması bile kalıcı olmadığından bu yönde herhangi bir beklentinizin olmaması tavsiye ediliyor. Çünkü cildimiz zamanla yeniden eski duruma geri dönebiliyor.

Dudak bölgelerimizde bu kapsamda yer alıyor. Dudaklarımızın zaman içerisinde yeniden incelmesi mümkündür. Bu durumun birçok nedenleri olabiliyor. Çevresel sorunlar, yoğun stres, kötü beslenme alışkanlığı, yetersiz uyku alımı kullanılan makyaj ürünlerinin kalitesiz olması sadece birkaç neden olarak sıralanabilir.

Dudak Dolgunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın uzun süreli etkili olması önem arz eder. Bu nedenle dolgu yaptırmak istediğiniz güzellik merkezinin maksimum düzeyde kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Uygulanan birçok dudak dolgularının etkisi ortalama olarak 3 ila 5 yıl aralığında devam edebilir.

Bu süreçle birlikte uzun süreler boyunca yeniden dudak dolguları yaptırmanız gerekmez. Dudak dolgularının etkisi bugün daha uzun süreli olmasının birçok nedenleri söz konusudur. Kullanılan yeni teknikler ve bireylerin bugün güzellik uzmanlarının uyarılarını dikkate alması sürecin daha da uzamasında etkili oluyor. Dudak dolgularında süreçler geçmiş dönemlerde daha uzundu.

Bu durumun ana nedeni, uygulanan yöntemlerin banal olmasıydı. Özellikle birkaç yıl öncesinde bireyler farkında olmadan amatör türünden güzellik merkezlerinden dudak dolguları yaptırabiliyordu.

Bu durum beraberinde bireylerin hem yüksek ödemeler yapmasına hem de zaman kaybetmesine neden oluyordu. Profesyonel dudak dolguları yapan güzellik merkezinin hizmete girmesiyle birlikte bireyler tüm bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulmuş oldu.

Dudak Dolgu Ne İşe Yarar?

Dudak dolguları birçok yönden faydalar sağlar. Bu yöntem dudakların estetikli kalmasını ve yüz bölgesi ile kusursuz bir şekilde uyum içerisinde kalmasını sağlar. Profesyonel bir şekilde yapılan dudak dolgusu ağız ve çene bölgesiyle de bütünleşir.

Diğer bir ifadeyle dudak dolguları sizlerin daha kusursuz bir yüz hattı elde etmesini sağlar. Dudak dolguları bireylerin fiziksel yönden de kendileriyle daima barışık bir biçimde yaşamasına katkı sunar.

Bu bakımdan dolgular yaptırılarak daha yüksek bir rahatlık elde edilebilir. Dudak dolguları olmadan dudaklarda kalınlık sağlanamaz. Bu dolgular sadece kalınlık sağlamamakla birlikte, dudaklarınızın toparlanmasını da destekler.

Çünkü dudakların incelmesi beraberinde sarkmasına da neden oluyor. Özellikle yaşın ilerlemesi sonucunda dudaklarda gözle görülür düzeyde deri sarkması ve kırışıklıkları meydana geliyor. Bu nedenle dudak dolguları sizleri tüm bu cilt problemlerinden de kurtarıyor.

Dudak Dolgu Maddeleri Nelerden Oluşur?

Dudak dolgu da yer alan maddelerin içeriğinde herhangi kimyasal öğeler yer almaz. Bu nedenle tüm maddeler cildinizi tahrip etmesi söz konusu değildir. Dudak dolgularında yer alan maddeler saf bir içeriğe sahiptir.

Bu doğrultuda dudaklarınızda ciddi anlamda ödeme neden olmaz. Dudaklar için hazırlanan dolgular özel laboratuvar merkezinden özenle hazırlanıyor.

Söz konusu maddelerin tamamı test edildikten sonra dudak dolguları kıvamına getiriliyor. Bu nedenle dudak dolgularının içerisinde yer alan maddeler güzellik merkezleri tarafından güncel referanslar üzerinden sunuluyor.

Dudak Dolgusu Tedavisi Güvenli Mi?

Birçok estetik işlemlerde olduğu gibi dudak dolguları da son derece güvenlidir. Bu uygulama sunulmadan önce yetkili merciler tarafından gerekli tüm testlerden geçmiştir. Bu bağlamda tedavi uygulamasında herhangi risk olmadığı görülmüştür.

Dudak dolgularının tedavisinde yan etkiler olmaması bireylerin tedaviyi yakın çevresine de tavsiye etmesini sağlar. Dudak dolguları birkaç yıl öncesine kadar daha basit ve silikonlu olmayan dolgular üzerinden gerçekleştiriliyordu.

Bu da birey memnuniyetsizliğine neden oluyordu. Fakat bugün artık bu işlem daha yumuşak silikonlu dolgular üzerinden yapılıyor. Uygulanan dudak dolguları dudaklarda ayrıca herhangi izler bırakmıyor.

Bunun yanı sıra ağız ve çene bölgesinde de herhangi ağrılara neden olmuyor. Özet olarak bugün uygulanan dolgular çok daha avantajlıdır.

Dudak Dolgusu Acı Verir Mi?

Herhangi bir estetik uygulaması yaptırdığınızda ilk olarak işlemin acı verip vermediğini sorgularsınız. Bu yönde de dudak dolgularının gerçek anlamda acı verip vermediğini öğrenmek istersiniz. Estetik uygulamalarında bazı yan etkiler olması normaldir.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken püf nokta ise, yan etkilerin minimize edilmesidir. Bu doğrultuda dudak dolgularında da acı durumu işlemin uygulandığı güzellik merkezlerinin bu yönde donanımlı olup olmamasına bağlıdır. Bu nedenle tam donanımlı güzellik merkezlerinde dudak dolgularında acı hissi minimum düzeydedir.

Dudak dolguları yaptırmak için amatör güzellik salonlarına gitmeniz gerekmez. Bunun yerine en iyi güzellik merkezinden bu yönde 7/24 randevu alabilirsiniz. Daha estetikli dudaklar sizlerin hayata bakış açınızı ciddi anlamda değiştirecektir. Bu nedenle çevrenizle daha barışık olmak açısından da dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. Bu uygulama hakkında ayrıca merak ettiğiniz her şeyi güzellik uzmanınıza sorabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2022

Estetik uygulamalarında dikkat edilen detaylar arasında fiyat tarifeleridir. Bu nedenle dudak dolgularının fiyatları da 2022 yılında soruluyor. Bu uygulama fiyatları güzellik merkezleri arasında farklılık gösterir.

Amatör güzellik merkezlerinde dolgular daha pahalı fiyat üzerinden uygulanırken, daha kaliteli güzellik merkezlerinde uygulama fiyatları daha düşüktür. Bunun haricinde dudak dolgularının fiyatları eski dönemlerde daha yüksekti.

Bu durumun ana nedenlerinden biri uygulamanın bugünkü kadar tercih edilmemesiydi. Dudak dolgularının güncel fiyatlarına güvendiğiniz güzellik merkezi sitesinden de ulaşabilirsiniz. Dudak dolgusu fiyatları 2022 hakında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.