Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

blank

Çene Dolgusu Nedir?

Çene Dolgusu; Vücudumuzun diğer organlarında olduğu gibi çene bölgemizde de birçok nedenler sonucunda biçim bozuklukları meydana gelebiliyor.

Bu durumda çene dolgusu işlemi uygulanabiliyor. Kaliteli bir şekilde uygulanan dolgular yüz ve çene simetrisinin daha dolgun bir şekilde görünmesini sağlar.

Bu işlem çene bölgesinin inceliğine göre gerçekleştirilir. Örneğin, çok ince yapıdaki çene için birkaç seans üzerinden ve enjeksiyon uygulanarak dolgu maddesi ilgili bölgeye özenle enjekte edilir.

Çene dolgusu güvenilir ortamda gerçekleştirilir. Bu nedenle hastaların işlem boyunca rahatsızlık duyması ve enfeksiyona maruz kalması gibi durumlar söz konusu değildir.

Çene Dolgusu Neden Uygulanır?

Çene dolguları birçok nedenden dolayı uygulanır. Bu uygulama özellikle çene bölgesinde meydana gelen biçim bozuklukları ve ince yapıdaki çenenin daha estetikli bir biçimde ve yüz bölgesiyle de simetrik olacak düzeyde kalınlaştırılması için uygulanır. Bu nedenle çene dolguları geniş kapsamlar içeriyor.

Uygulama doğrudan estetik ve plastik cerrahi tarafından garantili bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu uygulama son derece kolay ve herhangi ağrıları olmayan cerrahi bir girişimdir. Birey uygulama bittikten hemen sonrasında günlük aktivitelerine devam edebilir.

Yani çene dolguları sanıldığı gibi ameliyat türü değildir. Bu uygulama da dudak dolgularında olduğu gibi kısa sürelidir. Bu nedenle bireylerin sosyal hayatına devam edebilmesi için uzun süre beklemesine gerek yoktur.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çene dolgularına birçok nedenden dolayı gerek duyulur. İnce ve şekil bozukluğu olan çenemizin daha kalın ve estetikli görünmesi açısından çene dolgu işlemine başvururuz. Bu uygulama üzerinden çene bölgemiz doğrudan ağız bölgemizle de uyumlu bir görünüm sağlar.

Bu tedavi uygulaması özellikle çene bölgesindeki çukur görünümü düzeltmek ve alt çene bölgesini daha estetikli hale getirmek açısından uygulanır. Uygulamada doğrudan en kaliteli dermal doğal dolgu malzemesi tercih edilir. Bilindiği gibi bu ürün yüksek kalite standartlarına sahiptir.

Uygulandığı bölgede kusursuz bir estetiklik oluşmasını sağlar. Çene dolguları birçok özellikleri bakımından diğer estetik uygulamalarından farklıdır. Bu yöntem daha kalıcı bir özellik gösterir. Bu nedenle bireyler tek seferde dolgu yaptırdıktan sonra uzun seneler boyunca yeniden dolgu yaptırmasına gerek yoktur.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Kaliteli bir şekilde uygulanan çene dolgusu birçok avantajlar sunar. Yukarıda da vurguladığımız üzere çene dolguları çene ve yüz bölgemizin daha simetrik bir görünüme sahip olmasını sağlar. Başarılı bir şekilde yapılan işlemler daha estetikli bir yüz hattı elde etmemizi sağlar.

Çene dolgularının sayılamayacak kadar avantajları vardır. Bunlardan biri de, işlem fiyatının bugün her bütçeye hitap etmesidir. Çene dolguları fiyatları birkaç yıl öncesine dek daha da yüksekti. Fakat bugün uygulama fiyatları daha düşüktür.

Bu doğrultuda ek ücret ödemeden düşük bir maliyet üzerinden sizler de çene dolguları yaptırabilirsiniz. Bu işlemin en büyük avantajları arasında süresi kısa olmasıdır. Uygulama doğrudan enjeksiyonla yapıldığından ortalama olarak 1 ila 3 saat içerisinde işlem tamamlanıyor.

Çene Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu ayrıntı son derece önemlidir. Çünkü çene dolgusu sonrasında mutlaka dikkat edilmesi gereken birçok hususlar söz konusudur. İlk olarak uygulama bittiğinde ilgili doktor tarafından verilen talimatlar doğrultusunda hareket edilmelidir.

Uygulamadan en az 7 gün boyunca duş alınmamalıdır. Yüz bölgesi bu süreç zarfında hafif düzeyde su ile yıkanabilir. Bu süreç boyunca yüz ve göğüs üstü yatış pozisyonlarından uzak durulmalıdır. Doktor belirtmediği sürece günlük spor çalışmaları başlatılmamalıdır. Bilhassa da çene bölgesi darbelere karşı korunmalıdır.

Çene Dolgusu Riskleri Var Mı?

Son yılların en çok uygulanan estetik tedavisi olan çene dolgu kaliteli estetik ve plastik merkezinden alındığında risk etkenleri söz konusu değildir. Fakat bu uygulamada dikkat edilmesi gereken birçok hususlar söz konusudur. İlk olarak alanında en iyi doktor tercih edilmelidir.

Çünkü çene dolgu birçok yönleri bakımından diğer estetik uygulamalarından farklıdır. Bu yöntemde bugün daha modern tedavi seçenekleri sunulur. Bu seçenekler üzerinden en zorlu vakalar dahi birkaç saat içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanıyor.

Çene dolguları geçmiş dönemlerde daha kalitesiz olarak uygulanabiliyordu. Bu da hastada memnuniyetsizliğe neden oluyordu. Bugün ise daha kaliteli dolgular geliştirilerek çene yapısına da zarar verilmeden uygulama gerçekleştiriliyor.

Çene dolguları dudak dolgularından farklı olarak kadınlar haricinde erkekler tarafından da tercih ediliyor. Bu nedenle yaş ve cinsiyet farkı söz konusu olmadan sizler de daha estetikli bir çene yapısı açısından bu güvenilir işlemden faydalanabilirsiniz.

Çene Dolgusu İle Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene dolgu üzerinden özellikle çene bölgesindeki birçok estetik problemler de tedavi edilebilir. Bunlar arasında çene bölgesinde meydana gelen incelmeler, çene bölgesinde alınan şiddetli darbeler sonucunda meydana gelen şekil bozuklukları, çene bölgesindeki kıkırdak ve doku kayıpları gibi birçok sorunlar da doğrudan çene dolgusu uygulaması üzerinden kolayca giderilebilir.

Bu yönde ilk olarak ilgili doktor tarafından çene bölgesinde fiziksel olarak muayene yapılır. Bu işlem sorunun derinliğine göre farklılık gösterebiliyor.

Akabinde ise söz konusu dolgu maddesi özel enjeksiyon cihazına enjekte edilir. Bu işlem ise birkaç dakika sürebilir. Hemen sonrasında ise ilgili çene bölgesine hazırlanan dolgu doğrudan hassas bir şekilde enjekte edilir. Böylece hasta memnuniyeti de sağlanarak bireyin daha kaliteli bir hayat elde etmesine olanak sunulur.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Çene dolgularında dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntılar söz konusudur. Çene dolguları uzman doktor tarafından uygulanması işlemden yüksek başarılı neticeler elde edilmesi açısından son derece önemlidir.

Çene dolguları kalıcılık süreci ilgili klinik merkezinin kalitesine göre farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle dolgu işleminde mutlaka kaliteli bir estetik ve plastik cerrahisi tercih edilmelidir. Çene dolgularının kalıcılık süresi genel olarak 3 yıl ila 10 yıl aralığında değişiyor.

Bu süreç bazı durumlarda uzayabiliyor. Fakat burada bilinmesi gereken nokta ise, diğer estetik uygulamalarında olduğu gibi çene dolguları sürecinin de kalıcı olmamasıdır. Yani dolgu işlemi ömür boyu kalitesini devam ettirmez. Bu nedenle maksimum 10 yıl sonrasında yeniden işlem yaptırılabilir.

Çene Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Evet, uygun görülmesi durumunda uygulanan çene dolgu yeniden ilgili doktor tarafından geri alınabilir. Fakat ilk olarak aradan belirli bir süreci geçmesi gerekiyor. Hemen ve acele ile alınan dolgulardan sağlıklı netice elde edilmeyebilir.

Bu durum daha çok düşük başarı gösteren işlemde gerçekleştiriliyor. Fakat çene dolgularında bu tip durumlar nadiren meydana gelebiliyor. Özellikle amatör doktor kliniklerinde yaptırılan dolgularda bu durum söz konusu olabiliyor. Geri alınan dolgular yeniden aynı işlem üzerinden ilgili çene bölgesine uygulanabilir.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Bu süreç çene dolgusu yapan estetik ve plastik merkezinin kalitesine ve uygulana yönteme göre farklılık gösterebilir. Fakat çene dolgularında uygulama süresi genellikle 10 ila 15 dakika içerisinde tamamlanır. Ayrıca hastanın yaş ve çene durumuna göre bu süreç farklılık gösterebilir. Örneğin, daha derin vakalarda süreç ortalama olarak 30 ila 40 dakikaya kadar ulaşabiliyor.

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Çene bölgesinde meydana gelen şekil bozuklukları arasında çenenin daha biçimsiz olması, anormal bir şekilde ince yapıda olması, çenenin sağ veya sol yöne doğru hafif düzeyde eğimli olması olarak sıralanabiliyor. Tüm bu biçim bozuklukları sadece dolgu üzerinden yok edilebilir. Bu nedenle çene bölgesinde meydana gelen birçok sorunların farklı tedavi seçenekleri üzerinden yok edilmesi söz konusu değildir.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır Mı?

Hayır, çene bölgesinin uç kısmında yer alan dolgu maddesi eridikten sonra bu bölgede herhangi sorunlar meydana getirmez. Çene bölgesine uygulana dolgu maddesi tamamen yumuşak bir dokuya sahiptir.

Bu nedenle bu madde bir müddet sonrasında kendiliğinden eriyebiliyor. Bu durumda endişe edilmesine gerek yoktur. Dolgu maddesi eridiğinde çene ve ağız bölgesinde herhangi yan etki oluşturmaz.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır Ve İşe Ne Kadar Sürmektedir?

Çene dolguları minimum düzeyde ağrılar meydana gelebiliyor. Fakat söz konusu ağrıların hastaları rahatsız edebilecek düzeyde olmadığını vurgulayabiliriz. Bu ağrılar işlemden hemen sonrasında basit ağrı kesici ilaçlar üzerinden kolayca kontrol altına alınabilir.

Bu nedenle çene dolguları bireylerin sosyal hayatını olumsuz etkilemez. Bununla birlikte çene dolguları ortalama olarak 10 ila 15 dakika sürebilir. Bu nedenle bireyler zamandan da tasarruf yapabilir.

Jawline Dolgu İle Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Bilindiği üzere son dönemlerin en çok uygulanan modern çene dolguları arasında jawline dolgu yer alır. Bu dolgu türünün birçok avantajları da söz konusudur. Özellikle özenle uygulandığında bireylerin daha genç bir yüze sahip olmasını sağlayabilir.

Diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi çene dolguları da dönemsel olarak yepyeni tekniklerle buluşuyor. Bu teknikler arasında jawline dolgu ilk sırada yer alıyor. Bu özel uygulama üzerinden daha genç ve pürüzsüz bir cilt yapısı sağlanabiliyor. Ayrıca jawline dolgusunun ana vatanı modern Avrupa ülkeleri olduğunu belirtebiliriz.

Çene Dolgusu İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Tam tersine bu uygulama son derece şeffaf bir şekilde gerçekleştirilir. Çene dolguları için Çene hattı dolgusu çenenin küçüklüğü ve yapısına göre farklılık teşkil eder.

Dolaysıyla bu şartlar da göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek işlemin normal yapıdaki bir çene uç kısmına ortalama olarak 2 cc/ml ya da 2 enjeksiyon olacak düzeyde uygulama gerçekleştirilebilir.

Çene dolgularıyla bireyler daha mutlu bir hayata merhaba diyebilir. Bu dolguların uzun ömürlü olması en büyük avantajdır. Çene dolgusu başvurmak için doktor sitesinden erkenden tedavi randevusu alınabilir.

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Bugün itibariyle çene dolguları yaptırdım. İşlem sonucuna inanamadım muhteşem bir çene yapısı elde ettim. Artık aynadan kendime bakarken gülümsüyorum ve daha yüksek bir özgüven elde ettim. Çene dolgularının bu kadar kolay bir şekilde uygulandığını bilmiyordum.

Uygulamaya başvurdum ve daha işlem biter bitmez çene bölgemin kusursuz bir dolgunluk ve estetik bir görünüme sahip olduğunu fark ettim. Uygulamayı yapan doktora teşekkürlerimi sunarım.

Çene dolgularını güvenle tavsiye edebilirim. Çene dolguları denildiğinde aklıma hep zorlu ameliyat geliyordu. Fakat bu uygulamayı biraz takip ettiğimde herhangi bir cerrahi müdahale olmadığını fark ettim. Bu yüzden ince çenemin daha dolgun ve estetikli olması için çene dolguları yaptırmaya karar verdim. Sonuç inanılmazdı, çenemin kusursuz bir şekil aldığını görünce doktoruma teşekkür ettim.

Çene dolgularının daha zorlu işlemler olduğunu sanıyordum. Ancak işlemi yaptırınca herhangi ağrı olmadığını gördüm. Bu yüzden çene dolguları yaptırmak isteyenlere bu uygulamayı güvenle tavsiye edebilirim.

Çene dolguları yaptırarak kendimle daha barışık hale geldim. Bu bağlamda hem iş ve sosyal hayatımda artık daha pozitif oldum. Bu nedenle çenesinde biçim bozukluğu olanlar problemsiz bir şekilde bu işlemden faydalanabilirler.

Çene Dolgusu Fiyatları 2022

2022 yılında en çok merak edilen ayrıntılar listesinde kuşkusuz ki çene dolgularının fiyatları yer alıyor. Estetik uygulamalarının fiyatları estetik ve plastik merkezleri tarafından her yıl rutin olarak güncellenir.

Bu bağlamda çene dolgularının fiyatları da 2022 yılında daha farklıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta fiyatların her yıl kademeli bir şekilde indirilmesidir.

Bu bağlamda 2021 yılına oranla 2022 yılında dolgu fiyatları biraz daha düşük olduğunu vurgulayabiliriz. Çene dolguları fiyatlarına doktorunuzun kurumsal sitesinden de bakabilirsiniz. Bu uygulamayı almadan önce güncel fiyatını öğrenmeniz önemlidir. Çene dolgusu fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.