Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

AWT (Akustik Dalga Terapisi)

blank

AWT (Akustik Dalga Terapisi) Nedir?

AWT, daha çok kadınlar tarafından tercih doğrudan akustik elektro şok dalgalar üzerinden sunulan bir uygulamadır.

Bu yöntem üzerinden vücut içerisinde yer alan kas grupları daha sağlıklı bir şekilde çalıştırılır. Bu bağlamda fazla yağların daha erken zamanda eritilerek yok edilmesi sağlanabilir. Akustik dalga tedavisi herhangi yan etkileri olmayan ve uzmanlar tarafından da tavsiye edilen bir uygulamadır.

Bu yöntemin en büyük avantajları arasında ise vücudun çeşitli bölgelerinden uygulayabilmesidir. Bu doğrultuda vücudumuzun diğer bölgelerinden de yöntem üzerinden hızlı bir şekilde bölgesel incelme sağlanabilir.

AWT (Akustik Dalga Terapisi) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Merak edilen bir konu olan awt akustik dalga terapisi birçok faydaları olan özel ve tıbbi bir uygulamadır. Akustik Şok Dalga Tedavisi olarak da bilinen bu yöntem doğrudan elektro şoklar üzerinden vücuttaki fazla yağların atılmasını ve bu doğrultuda bireylerin daha fit bir beden yapısı elde etmesini sağlar.

Bu bağlamda uygulama geçmişten günümüze zayıflama konusunda en çok başvurulan ve kaliteli sonuçlar elde edilen bir yöntemdir. Akustik dalga tedavisinde dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntılar söz konusudur. İlk olarak bu tedavinin sadece profesyonel güzellik merkezinden alınması hayati bir önem arz eder.

Çünkü akustik dalga tedavileri yüksek deneyim gerektirir. Uygulamanın mutlaka modern ve hijyenik ortamda gerçekleştirilmesi hasta memnuniyeti açısından önemlidir.

Akustik şok dalga terapisi bugün daha pratik bir şekilde uygulanır. Geliştirilen yepyeni teknikler üzerinden bu uygulama artık birkaç dakika içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanır. Bu nedenle hastaların uzun süreli beklemesi söz konusu değildir.

AWT Uygulaması Nasıl Etki Eder?

Her bir zayıflama uygulaması farklı bir şekilde etkiler sunabilir. Bu nedenle awt (akustik dalga tedavisi) etkisi de farklı olabiliyor. İşlemin en önemli avantajları arasında etkisini hızlı bir şekilde göstermesidir.

Uygulama henüz ilk seanstan itibaren yağların gözle görülür düzeyde azalmasını ve kas gruplarının çalışmasını sağlar. Uygulamada kullanılan özel cihaza ilk olarak soğuk jel sürülür. Hemen akabinde cihaz başlığı takılır.

Cihaz ilgili bölge üzerinden hafif düzeyde masaj yapılarak uygulanır. Bu işlem yağların yoğunluğuna göre birkaç seans üzerinden tamamlanır. Böylece bireyler uygulama tamamlandığında aynı gün içerisinde iş ve sosyal hayatına devam edebilir. Dolaysıyla awt uygulaması iş ve sosyal aktiviteleri engel olabilecek bir yöntem değildir.

AWT (Akustik Dalga Terapisi) Nasıl Uygulanır?

AWT yani akustik dalga tedavisi genellikle garantili bir şekilde uygulanır. Fakat awt (akustik dalga tedavisi) amatör türünden klinik merkezleri veya güzellik salonlarından yaptırıldığında hantal sonuçlar sunabilir.

Bu uygulama yukarıda da belirtildiği üzere kademeli bir şekilde gerçekleştirilir. İlk olarak ilgili bölge güzellik uzmanı tarafından kapsamlı bir şekilde incelenir. Bu kapsamda bölgedeki yağlanma durumu hakkında ön bilgi elde edilir.

Hemen akabinde cihaza kaliteli olan soğuk bir tıbbi jel türü sürülür. Sonrasında ise cihaz başlığı takılır. Son aşama olarak da cihaz hazırlanarak ilgili bölge üzerinden masaj uygulaması üzerinden sunulur.

Tüm bu işlemler sonrasında bireylerin ağrı veya acı hissetmesi söz konusu değildir. Çünkü akustik dalga tedavisi tamamen ağrısız bir şekilde uygulanır. Bu süreç zarfında bireylerin uyutulmasına ayrıca gerek yoktur.

AWT Kimlere Yapılır?

AWT uygulaması özellikle aşırı yağlara maruz kalanlara, kas gruplarında çeşitli nedenler sonucunda işlev sorunları meydana gelenlere uygulanabilir. Bu yöntem uygun görülmesi durumunda karın, göbek, basen, kalça gibi birçok vücut bölgeleri üzerinden de uygulanabilir.

Fakat yöntemin aynı anda farklı bölgeler üzerinden uygulanması genellikle tavsiye edilmez. AWT yöntemi hem kadınlar hem de erkeklere uygulanabilir. Bu uygulamada yaş kriterleri söz konusu değildir. Bu bağlamda awt (akustik dalga tedavisi) için yaşınız kaç olursa olsun uygulamaya güvenle başvurabilirsiniz.

AWT (Akustik Dalga Tedavisi)’nin Faydaları Nelerdir?

Bu yöntemin birçok faydaları söz konusudur. Akustik dalga tedavisinin faydalarından biri kas gruplarını rahatlatmasıdır. Bilindiği üzere kaslarımız özellikle yoğun yağlanmayla birlikte ağırlaşabiliyor. Bu durum beraberinde günlük sosyal aktivitelerimizi yerine getirirken zorlanmamıza neden oluyor.

Uygulama doğrudan kas içerisinde veya çevresinde meydana gelen yağları erittiğinden kaslarımız da rahat bir nefes alıyor. Akustik dalga tedavisinin faydalarından biri de metabolizmayı sağlıklı bir şekilde hızlandırmasıdır.

Bu uygulama doğrudan yağları yok ettiğinden aşırı yağlar sonucunda meydana gelen metabolizma yavaşlamasını da ortadan kaldırıyor. Böylece daha sağlıklı bir şekilde beslenmemizi sağlıyor.

Yöntem özellikle de selülitli bölgelerin daha kısa sürede toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlıyor. Selülitlerin düzelmesine engel olan fibroz bezlerinin ide daha etkin bir şekilde işlev göstermesini sağlıyor.

Böylece birkaç seans sonrasında daha sıkı bir cilde sahip olmamızı sağlıyor. Uygulama yağ dokularını azaltmakla birlikte kan dolaşımının daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Kasların daha erken zamanda uyarılmasını sağlayarak daha etkin bir şekilde zayıflamayı sağlar.

AWT Uygulaması Özellikle Hangi Bölgelere Yapılır?

AWT uygulamasını farklı kılan etkenler arasında awt (akustik dalga tedavisi) vücudun birçok farklı noktaları üzerinden de uygulanabilir olmasıdır. Bu yöntem daha çok yağların bolca meydana geldiği bölgelerden uygulanabilir. Bu bölgeler arasında kalça, basen, göbek, kol ve bacaklar gibi bölgelerdir.

Akustik dalga tedavisi yağların aşırı olması durumunda 4-5 seans üzerinden de uygulanabilir. Bu uygulamayı özel kılan etkenler arasında obeziye ve obeziyete yakın aşırı kilo hastalıklarında da güvenli bir şekilde uygulanmasıdır. Bu nedenle AWT tedavisi kendi içeriğinde geniş bir kapsama sahiptir.

AWT Kaç Seans Uygulanır ve Uygulama Sıklığı Nasıldır?

AWT uygulaması yukarıda da vurguladığımız üzere seansları doğrudan bireylerin durumlarına bağlıdır. Yoğun yağlı bölgeler için awt (akustik dalga tedavisi) ortalama olarak 3-4 seans ve üzeri uygulanabilir. Daha hafif düzeyde bölgesel yağlanma için 1-2 seans üzerinden uygulanması genel olarak yeterlidir. Bu bağlamda kasların daha erken zamanda çalıştırılması sağlanabilir.

Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

AWT uygulamasının etkisi ise awt yaptıran bireylerin durumuna ve uygulamanın yapıldığı estetik merkezinin uzmanlığına göre farklılık gösterir. Fakat bu uygulama etkisi genel olarak birkaç dakika içerisinde görülmeye başlanır.

Bu nedenle AWT uygulaması en çok etki gösteren zayıflatma uygulamalarından biridir. Birçok zayıflatma uygulamalarının etkileri birkaç hafta sonrasında görülür. Bu da sizlerin ciddi anlamda strese girmesi demektir. Çünkü bu süreç zarfında sabırlı bir şekilde sonuç elde etmek gerekiyor. Bu da yoğun bir kaygı oluşturur.

Fakat bu gibi olumsuzluklar AWT uygulamasında söz konusu değildir. Yöntemin etkisi hızlı görüldüğünden sizlerin de stres yaşaması söz konusu değildir. Bunun haricinde uygulama etkisi bireylerin işlem sonrasındaki tutum ve davranışlarına göre de farklılık gösterir.

Örneğin, uygulama sonrasında da hareketsiz yaşama devam edildiğinde uygulama etkisini yeniden kaybeder. Bu durumda ise yeniden strese girilmesi söz konusudur. Fazla yağların alınmasıyla birlikte üzerinizde biriken tüm negatifliklerin de yok olduğunu fark edebilirsiniz.

İşlem Ağrılı Mıdır?

AWT tedavisinin en büyük özelliklerinden biri de, ağrısı olmamasıdır. Çünkü awt doğrudan ağrısız olan cihaz üzerinden uygulanıyor. Söz konusu cihaz ise doğrudan Avrupa üzerinden ülkemize özel olarak getirilmiştir.

Bu nedenle sizler de bu işleme güvenle başvurabilirsiniz. Birçok zayıflatma uygulamalarından uzak durulmasının ana nedenleri arasında yöntemlerde ağrı olmasıdır. Bu da bireylerin tedaviden hızla kaçmasına neden oluyor.

Zayıflama uygulamalarında ağrı olmaması önemlidir. Bu durum müşteri memnuniyeti sağlar. Bu nedenle ağrısız bir şekilde zayıflamak istediğinizde AWT uygulamasını talep etmeniz yeterlidir. Ayrıca bu uygulamanın neden ağrısız olduğunu da belirtebiliriz. AWT uygulamanın ağrısız olmasının ana nedenlerinden biri, cihaz kalitesidir. Bu cihazın yüksek kaliteli olması ilgili alanda ağrı oluşmamasını sağlıyor.

Bir diğer neden olarak da uygulamayı yapan güzellik merkezinin bu alanda deneyimli olmasıdır. Uzmanlar işlemlerinizi özenli bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu bağlamda masaj uygulaması üzerinden sizler de fazla kilolarınızı ağrısız olarak atabilirsiniz.

Uygulama Sonrası Etkisini Arttırmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama sonrasında da etkisini yükseltmek açısından yapılabilecek birçok aktiviteler de söz konusudur. Bu yönde ilk olarak günlük düzenli olarak egzersiz yapılabilir. Düzenli olarak yapılan egzersizler üzerinden yağlar daha da hızlı olarak yok edilebilir.

Dikkat edilmesi gerekenlerden biri de, hareketsiz yaşam tarzından uzak durulmasıdır. Bilindiği üzere hareketsiz yaşam tarzı da vücudumuzda kısa sürede yoğun yağlanmaya neden oluyor.

Bu durumdan uzak durulması aynı zamanda genel sağlığında korunması demektir. Dikkat edilmesi gerekenler arasında yağlanmaya neden olabilecek tüm besin türlerinden uzak durulmasıdır. Bu yönde günlük daha az yağlı besinler tüketilmelidir.

Günlük olarak en azından 1 saatlik sağlık yürüyüşü düzenli olarak yapılmalıdır. Ayrıca dışarıdan satışa sunulan hazır fast food türünden besin ürünlerinden de uzak durulmalıdır. Uygulama sonrasında etkisini yükseltmek tamamen sizlere bağlıdır. Bu bağlamda ister ek olarak zayıflama diyetleri de talep edebilirsiniz.

AWT uygulaması genel olarak sonraki dönemlerde de uygulanabilir. Örneğin, uygulama sonrasında yeniden hızlı bir şekilde kilo aldığınızda da süreç aralığı önemli olmaksızın yeniden uygulamaya başvurabilirsiniz. AWT uygulaması bu nedenle yeniden uygulanabilir olduğundan en çok övgü alan fazla kilo atıcı tedavisidir.

AWT Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

AWT uygulamasının bilinen herhangi yan etkileri ise yoktur. Sadece uygulamada başarılı olunması açısından bireylerin güzellik uzmanı talimatlarına uyması önemlidir. Bunun haricinde düşük düzeyde de olsa ilgili bölgede hafif oranda kızarıklık görülebiliyor.

Bu durum daha çok cihazın aşırı bir şekilde bastırılması sonucunda meydana geliyor. Bunun haricinde yan etkiler görülmez. Bu nedenle de AWT uygulaması global anlamda tercih ediliyor. AWT uygulaması yan etkisi olmaması sizler açısından büyük avantajlar sağlar.

Bu uygulama üzerinden özgür bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. AWT uygulaması en şık kilo yok edici tedavidir. Bu yöntemin daha birçok artıları söz konusudur. Dezavantajları ise oldukça düşüktür.

Bu nedenle AWT tedavisi ülkemizde de doğrudan Sağlık Bakanlığı tarafından da tavsiye edilir. Birçok zayıflatma uygulamaları ileri yaş grubunda uygulanmaz, fakat bu durum AWT uygulaması açısından geçerli değildir. Uygulama her yaştan bireylere uygulanabilir.

Hangi Durumlarda AWT Tedavi Presedürü Uygulanmaz?

Bu kural sadece AWT uygulaması açısından geçerli değildir. Tüm estetik ve güzellik uygulamalarında geçerlidir. Bazı durumlarda AWT tedavisi uygulanması tavsiye edilmez.

Bu durumların şunlar olduğunu vurgulayabiliriz; gebelik, çocuk emzirme, kronik hastalıklar, yatalak hastalık olması gibi durumlarda uygulamaya başvurulması sakıncalı olabilir. Bu durumlar haricinde awt uygulanabilir. Bu konu hakkında merak ettiğiniz her şeyi doktorunuzdan da öğrenebilirsiniz.

AWT uygulamasından faydalanmanız şart değildir. Fakat fazla kilolarınızı basit uygulamalar üzerinden atamıyorsanız, bu uygulamaya başvurmanız tavsiye edilebilir. Yöntemin diğer uygulamalardan ayrılan birçok farklılıkları söz konusudur.

İlk olarak AWT uygulamasında ağrılar olmadığından en çok önerilen zayıflatma uygulamasıdır. Bunun haricinde birçok tedavi seçeneklerinde cildinizin yanması söz konusu olabiliyor.

Bu da sizlerin huzursuz kalması demektir. Fakat bu gibi olumsuz durumların AWT uygulamasında söz konusu olmadığını belirtebiliriz. Bu nedenle at tedavisi sadece ülkemizden değil Avrupa ülkeleri üzerinden de tavsiye ediliyor.

Yöntemden sadece hafta içi 5 gün boyunca faydalanabilirsiniz. Hafta sonlarında faydalanmanız mümkün değildir. Awt (akustik dalga tedavisi) ile daha renkli bir yaşama sahip olabilirsiniz. Daha estetikli ve özlediğiniz vücut tipi elde edebilirsiniz.

AWT (Akustik Dalga Tedavisi) Fiyatları 2022

Akustik dalga tedavisi fiyatları 2022 yılında da ekonomik bütçenize hitap eder. Bu tedavi fiyatları de diğer tedavilerde olduğu gibi her yıl düzenli olarak yenilenir. Akustik dalga tedavisinin fiyatları geçmiş yıllarda daha yüksek olarak sunuluyordu.

Bu da bireylerin mali yönden dezavantajlı kalmasına neden oluyordu. Fakat uygulama bugün daha düşük fiyattan uygulandığından 81 ilimiz üzerinden de tercih ediliyor. Doktorunuzun sitesinden de awt tedavi fiyatlarını takip edebilirsiniz. Awt Tedavisi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.